Csinta-erő Kártya Játék 2023
2023 február 7Csinta Gyermeknapi Játék
2023 május 10A hidegebb időszak sokszor végtelenül hosszúnak tűnik számunkra, ami nem csoda, hiszen a légúti megbetegedések már szeptember-októbertől gyakoribbá válnak, és még akkor is, ha az idő melegebbre fordul, egészen áprilisig velünk maradnak.
Felnőttként is elég bosszantó átvészelni egy-egy ilyen fertőzést, de ha még ápolásra szoruló csemetéink is vannak, igazi kihívás kikúrálni az egész családot. Számos olyan praktika van, amivel megelőzhetőek és/vagy legyőzhetőek ezek a betegségek.
A megelőzés érdekében elsőként jó, ha figyelünk néhány aranyszabályra – a legfontosabb, hogy egészségesen és kiegyensúlyozottan táplálkozzunk és igyunk kellő mennyiségű vizet. A pihenés és a szabadban eltöltött idő szintén fontos alappillérei az egészség megőrzésének, a lelki egészségünkhöz pedig elengedhetetlen, hogy jól érezzük magunkat és minőségi időt töltsünk a számunkra fontos emberekkel, állatokkal.
A Csintánál a minőség és a természetesség kulcsfontosságú, amely minden szárított gyümölcs termékünk esetében igaz, azonban van két olyan alapanyag, amelyek kiemelkőek a természetes immuntámogatás terén, hiszen rendkívül jó hatással vannak a szervezetre, és még finomak is!
Most pedig lássuk azt a két csodaszert, amelyek a Csinta palettáján is méltán szerepelnek:
Gyömbér
A gyömbér gazdag forrása az A-, C-, E- és B-komplex vitaminoknak, ezenkívül sok magnéziumot, foszfort, káliumot, szilíciumot, nátriumot, vasat, cinket, kalciumot és béta-karotint tartalmaz.A gyömbér frissen és őrölt formában is csodákra képes. Amellett, hogy fertőtlenítő, antibakteriális, antivirális és köhögéscsillapító hatású, görcsoldó, hányinger csökkentő és gombaölő gyógynövény is.
Frissen szeletelve teában, valamint fűszernek is kiváló, őrleményéből pedig készíthetünk gyömbéres lábfürdőt is, amely kiváló otthoni praktika lehet a kezdődő meghűlés megállításához.
A mi ajánlatunk pedig a mennyeien pikáns Gyömbéres Csinta, amely friss gyömbér, alma és egy csipetnyi fahéj egyvelege, a többi szárított gyümölcs Csintához hasonlóan pedig nem csak nagyon finom, hanem igazi, egészséges vegán desszert is!
Tipp: Az aranytej egy finom és roppantul erős hatású segítség lehet a meghűlések, egyéb légúti megbetegedések idején
Aranytej recept (1 főre)
- 2 dl tej vagy növényi tej
- 1 mokkáskanál őrölt gyömbér
- 1 mokkáskanál őrölt kurkuma
- 1 csipet őrölt feketebors
- 1 csipet fahéj
- 1 evőkanál méz
A fennti ősszetevőket a méz kivételével keverjük össze csomómentesen, majd egy kisebb edényben forraljuk össze a keveréket. Amikor már csak langyos, hozzáadhatjuk a mézet, hogy igazén finom, édes aranytejet kapjunk. ízlés szerint egy csepp vanília aromát is adhatunk az italhoz.
Homoktövis
A gyömbérhez hasonlóan igazán sokszínű “szupereledel”, amellyel azonban sokkal kevesebbet találkozhatunk a mindennapokban. A homoktövis bogyós gyümölcse savanykás és C-vitaminban olyannyira gazdag, hogy a citromhoz képest tízszeres az aszkorbinsav tartalma. Emiatt nem csak a megelőzésben lehet nagy segítség, a náthás megbetegedések közepette is érdemes homoktövis-készítményeket fogyasztani, hogy talpra állhasson a szervezetünk. Fogyasztása sokféle módon megvalósítható, az egyik leggyakoribb pedig, hogy a savanykás gyümölcsvelőt kevés mézzel összekeverve, vitaminbombaként fogyaszthatjuk.
Immuntámogató hatása mellett a benne található béta-karotinnak köszönhetően jót tesz a szemünk egészségének, továbbá segít abban, hogy a vénáink és az artériáink tiszták és egészségesek maradjanak. A- és E-vitamin tartalmával támogatja a gyomor- és bélrendszer munkáját is. A homoktövis bogyó antioxidánsai támogatják szervezetünk sejtképződését, valamint lassítják a sejtek öregedését is.
Talán kevésbé ismert, hogy a homoktövis magjából kinyert olaj is számos jó tulajdonsággal bír, például támogatja a szív- és érrendszert.
A Csinta kínálatában Homoktövis-alma szárított gyümölcs Csintát is találhattok, amely télen-nyáron kiváló választás, hiszen fanyarkásan finom, és egyben vitaminbomba is!